Anasayfa / Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik kodu nerede yazar ?
Üyelik kodu dahiders üyelik zarfınızın içindeki öğrenci üyelik formuna yapışık etiket formatındadır..burada yazan koyu renkli kodu üyelik kaydınız esnasında girersiniz.bu kod tek kullanımlıktır. bundan sonra kendi belirlemiş olduğunuz mail adresini ve şifrenizi kullanırsınız.
Üyelik kodu geçersiz mesajı çıkıyor ?
Üyelik kodu yanlış hatası vermesinin birkaç nedeni olabilir bunlar ; 1) daha önceden kaydınız tamamlanmıştır ikinci defa aynı üyelik kodunuzu kullanmak isterseniz hata verir 2) öğretmen ve öğrenci üyelik kodu farklıdır öğretmen üyelik kodu ile öğrenci kaydı yapamazsınız yada tam tersini 3) kartın üzerindeki seri numarası üyelik kodu ile karıştırılır üyelik kodu üyelik kartının üstündeki gri bandın altındadır dikkatlice kazıyarak ortaya çıkarmalısınız
Üyelik kodu istiyor ?
Dahiders ten üyelik kodu almalısınız, üyelik zarfınızı temin ettiğinizde zarfın içindeki etikette yazılı kodu sisteme girip kaydet” tuşuyla onaylamalısnız.
Zarftaki etikette 2 numara var. Hangisi üyelik kodu ?
Koyu renkli ve iri puntolu olan üyelik kodu dur. küçük rakamlar o kodun seri numarasıdır.
Üyelik kodu nedir ?
Üyelik kodu, 1 yıl geçerli olan üyelik zarfımızın içindeki forma yapışık olarak bulunmaktadır.
Argo, küfürlü, ahlak dışı yazarsam veya konuşursam ne olur ?
IP numaranız ve isminiz sistemde kayıtlıdır. Argo, küfür ve hakaret içerikli kelime kullanmanız ahlaken ayıp yasal olarak da suçtur.bu durumda önce personelimiz sizi uyarır.devam ederseniz küfürlü,argo,hakaret içeren yazılarınız ailenize ve öğretmeninize iletilir.tekrar ve ısrar halinde yasal işlem yapılmak üzere halinde ilgili makamlara suç duyurusnda bulunulur. sitemizi kullanırken lütfen görgü ve ahlak kuralları çerçevesinde davranın ve saygılı şekilde mesaj yazın.
Arızalı / Hatalı video var ?
Hatalı gördüğünüz videoları bize canlı destek hattımızdan ya da mail yoluyla iletebilirsiniz.
Bu site bir sohbet sitesi mi?
Hayır, burası sohbet sitesi değildir.eğlenerek öğrenmenize destek veren bir eğitim platformudur.canlı derslerdeki mesajlaşma derse katılmak isteyen öğrencilerimiz için kullanılır. canlı destek hattı ise yardıma ihtiyacı olan üyelerimize bilgi ve destek vermek için kurulmuşur.lütfen gereksiz ve başka üyelerimizi rahatsız edecek şeyler yazmayınız.
Bu sitenin bana faydası nedir ?
Sitemizin size sağlayacağı faydaları ana sayfada bulunan tanıtım filmimizi izleyerek kolayca anlayabilirsiniz.bu film aynı zamanda siteyi tanımanıza yardımcı olacaktır.
Canlı ders gün ve saatleri nerede yazar ?
Canlı derslerin haftalık programı anasayfa>duyurular bölümünde açıklanmıştır. canlı ders saatlerinde dilerseniz katılabilirsiniz. link adresi http://www.dahiders.com.tr/
Canlı dersler gerçekten canlı mı?
evet. canlı ders saatlerinde branşında uzman öğretmenlerimiz özel yayın yöntemiyle öğrencilerimizin de katılabildiği canlı dersler işlemektedir.
Canlı derslerde öğretmene nasıl yazarım ?
Canlı dersi saatinde dersi izlerseniz ekrandaki chat bölmesinden yazabilirsiniz. geçmiş canlı ders videolarında mesaj yazamazsınız.
Canlı destek derslerime yardım eder mi ?
Hayır etmez. Canlı destek hizmetimiz üyelik işlemleri ve site genel kullanım konularını kapsar.ders içerikleri hakkında cevap ve bilgi veremez.öğrencilerimiz sitemiz kapsamındaki dokümanlardan yararlanmalıdır. eğitim öğretim içerikli bilgilere sitemizdeki dokümanlardan ulaşabilirsiniz. ancak doğruluğundan şüphe duyduğunuz problem gördüğünüz soruları ıd no ile canlı destek hattına bildirebilirsiniz.
Canlı destek nelere destek verir ?
Canlı destek hizmetimiz üyelik işlemleri ve site genel kullanım konularını kapsar. her gün 16:00 - 22:00 saatleri arasında canlı hizmet sunar.
Canlı desteğe ilettiğim taleplere ne işlem yapılıyor ?
Canlı desteğe ilettiğiniz talepler operatörümüz tarafından mümkünse o anda birkaç dakika içinde çözülür.operatör yetkisini aşan veya üyenin durumu nedeniyle araştırma ve çalışma gereken konular dosya açılarak mümkün olan en kısa sürede çözülmek üzere yetkili birime iletilir.ilgili birimimiz tarafından üyemize mail-sms ya da telefon yoluyla geri dönüş yapılarak talep dosyası kapatılır.
Dahiders ten bana gelen mesaj ve haberleri nasıl görürüm ?
Sizlerle ilgili genel bilgi, duyuru haber ve bilgileri sitemiz anasayfasındaki haberler veya duyurular ekranından görebilirsiniz. sadece size özel konularda ise canlıdestekten, mail, sms ve telefonunuzla size ulaşılır.
Eğıtım öğretım içeriklerine nasıl ulaşırım?
Eğitim öğretim içerikli bilgiler için sitemizdeki: -konu dokümanları, -eğitim videoları, -canlı ders videoları, -canlı dersler modüllerimizden yararlanabilirsiniz.
E-posta adresimi ve/veya şifremi unuttum ne yapmalıyım ?
Canlı destek hattımız saat : 22.00 "a kadar destek vermektedir. canlı destek hattımızdan e-posta adresinizi ve/veya şifrenizi beklemeden öğrenebilirsiniz. e-posta adresinizi biliyorsanız, şifremi unuttum kısmından e-posta adresinizi girerek şifrenizi mail yoluyla elde edebilirsiniz.
E-postamı yanlış yazdım, giremiyorum ?
Siteye giriş yapamazsanız dahi, canlı destek hattımıza yazarak hemen sorununuzu giderebilirsiniz.
Google chrome kullanmam neden gerekli ?
İnternet kaynaklı sorunlar yaşamamanız için sitemizi google chrome tarayıcısını kullanarak girmenizi tavsiye ederiz. sitemiz 12 eylül 2015 günü itibari ile yeni yüzü ve içerikleri ile hizmetinize girmiştir. ayrıca yeni sitemizde herhangi bir sorun yaşamamak için bilgisayarlarınız da anasayfada iken ctrl tuşuna basılı tutarak ardından f5 tuşuna basınız. mobil cihaz ve tabletlerinizde ise tarayıcınızın ayarlar menüsünden geçmişini temizleyiniz.
Havale ettikten sonra ne yapmalıyım ?
Ad soyad-telefon- il ilçe ve banka havale ve mümkünse dekont bilgilerinizi /dekont kopyasını, info@dahiders.com adresine iletiniz.
Kaçırdığım canlı dersleri nasıl izleyebilirim?
Anasayfamızda bulunan “geçmiş canlı dersler” butonuna girdiğinizde ders seçerek izle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır
Kimlerle mesajlaşabilirim?
Sitemize üye olan sınıf arkadaşlarınız ve öğretmeninizle mesajlaşabilirsiniz. dahi ders e üye olan sınıf arkadaşlarınız ve öğretmeniniz mesajlaşmanız için sisteme otomatik olarak kayıt edilmektedir. seçip yazışabilirsiniz.
Konuda / Soruda hata olduğunu düşünüyorum ?
Bize bu konuda ilettiğiniz uyarılarda mümkünse lütfen sorunun ıd kodunu veya sınıf- ders-konu-ünite bilgilerini de iletiniz.bu bilgiler doğrultusunda soru/sorular yetkili yayın birimlerimizce incelenir.gerektiğinde üst kurullardan görüş alır ve varsa yanlışlık düzeltilir ya da soru/cevap değiştirilir.
Test çözmek istiersem?
Test çöze girip, ders seçip, çıkan konuların yanlarındaki soru adetlerini seçerek sayfanın en altındaki “testi çözmek istiyorum yazan yere tıklamanız ve karşısındaki küçük kutucuktan adetlerini seçmeniz yeterli olacaktır.
Nasıl üye olurum?
Dahi derse üye olmak için kayıt esnasında tek sefer kullanacağınız üyelik kartına veya üyelik numarasına ihtiyacınız vardır.
Nereden kayıt olacağım ?
Sitemiz ana sayfasında kayıt olmanıza rehberlik eden örnek bir (demo) video vardır. bu videodaki işlemlerin aynısı yaparak kolayca üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Özel bılgılerim başkalarıyla paylaşılır mı ?
Kesinlikle hayır. size özel tüm bilgiler tarafımızca gizlilikle korunur ve izniniz olmadan kimseyle paylaşılmaz.
Profıl resmim resmimi yüklemek istiyorum ?
Profil resminizi yüklemek için: profil sekmesini tıklayın. açılan sayfada sıralı bilgileriniz var. en altta resim yükleyin i tıklayıp dosyanızdan uygun resmi yükleyebilirsiniz. - resim seç i tıkladığınız zaman sizin bilgisayarınızdaki dosyalarınız açılır. oradan istediğiniz resminizi yükleyebilirsiniz.
Sınav ve ödev gönderme seçenekleri ne işe yarar ?
Ödev ve sınav gönderme sistemi, sitemiz içerisinde yeni bir düzenleme ile özel olarak yapılandırılmıştır.öğretmenlerimiz sınıfına dersine girdiği dahiders üyesi öğrencilerinin gelişimi için dilediği zaman,dilediği dersten, dilediği ünite ve konulardan sorular belirleyip site üzerinden sınav ve ödev gönderebilir. öğrencilerimiz bunları yaptığında/çözdüğünde öğretmeni görebilir.kontrol ve değerlendirme yapabilir.
Sınıf okul bilgilerimi yanlış girdim? ?
Okullar açılıncaya kadar kendiniz profilim kısmından girip güncelleyebilrsiniz. daha sonraki dönemde ise anasayfamızdaki iletişim bölümünden telefonlarımızdan veya canlı destek hattımızdan yetkililerimize ulaşarak beklemeden yardım alabilirsiniz.
Siteye giriş için ?
Siteye giriş için ana sayfadaki üye giriş kutusuna kullanıcı mail adresinizi ve ilk kayıtta kendi verdiğiniz şifrenizi doğru olarak yazıp giriş tuşuna basmanız yeterlidir
Siteyi sorunsuz ve verimli nasıl kullanırım ?
Sitemizi sorunsuz, hızlı ve verimli kullanmak için; bilgisayarınzda google chrome ve adobe flash player ın son sürümünün yüklü olmasını tavsiye ederiz.
Site düzgün açılmıyor ?
Sitemize chrome tarayıcısından girmelisiniz. güncellemeler nedeniyle açılmadığı zamanlarda ctrl + f5 tuşlarına aynı aynı basıp bırakınız.
Sitede hangi eğıtım dokümanları var ?
Sitemizde eğitim içerikleri olarak ; ana sayfanın ortasındaki büyük boy ikonlardan ya da sol menüdeki sıralı ikonlardan konu dokümanları-eğitim videoları-canlı dersler-geçmiş canlı ders videoları-kütüphane-belgeseller vb. eğitim içeriklerine ulaşabilirsiniz. ayrıca yaprak testler kısmından sorular çözerek kendinizi test edebilirsiniz.
Sitede istemediğim reklamlar ve rahatsız edici çerezler var ?
Değerli üyemiz, firmamızın reklam çalışması bulunmamaktadır.dahiders"e girdiğinizde reklam görselleriyle karşılaşıyorsanız bilgisayarınıza ya da ağınıza trojan (istenmeyen taşıyıcı / virüs) bulaşmış olabilir. lütfen aşağıdaki işlemleri uygulayınız. 1-başka bir tarayıcıdan da ( mozilla, firefox, ınternet explorer) dahiders"e girmeyi deneyiniz. eğer farklı bir tarayıcıdan giriş yaptığınızda reklamları görmüyorsanız kullandığınız tarayıcıya yüklediğiniz bir eklenti reklamları görmenize sebep olabilir. tarayıcınızın ayarlarını sıfırlayarak eklentileri kontrol ediniz. 2- bilgisayarınıza mutlaka bir anti-virus/anti-malware programı yükleyerek bilgisayarınızı taratınız. 3- eğer bu sorunla okuldaki bilgisayarlarda karşılaşıyorsanız okulunuzun teknik sorumlusuna başvurunuz. 4- bunları uygulamanıza rağmen sorununuz devam ediyorsa mutlaka bir uzmana bilgisayarınızı kontrol ettiriniz.
Dahiders siteden öğrencilere ödev gönderiyor mu?
hayır. siteden sizlere normal zamanlarda ödev göndermeyiz. ödevleri öğretmenleriniz gönderip sizleri değerlendirirler. (site olarak biz önceden sizlere duyurarak deneme sınavları yapabiliriz.)
Siteye arasıra giremiyorum ?
muhtemelen sitenin güncellenmesi, geçmiş kayıtların hafızadan silinmesi ve modem bağlantılarınızın düzeltilmesi gerekebilir. bunun için sırasıyla 1-site açıkken güncellemelerin devreye girmesi için siteyi yenileyiniz (ctrl+f5 e basınız). 2-düzelmezse modeminizi kapatıp tekrar açınız. 3-son olarak internet tarayıcınızdan geçmişi temizleyiniz.bu işlemler bilgisayarınızın güncellenmesini ve internet bağlantılarınızın düzelmesini sağlayacaktır.
Dahiders'e nasıl mesaj gönderirim?
Ana sayfamızın sol alt kısmındaki canlıdestek bölümünden bize anlık mesaj gönderebilirsiniz. mail göndermek isteseniz info@dahiders.com adresimize mail atabilirsiniz. site mesajlarını ise ana sayfadaki duyurular ekranından görebilirsiniz. dahi ders e üye olan sınıf arkadaşlarınız ve öğretmeniniz mesajlaşmanız için sisteme otomatik kayıt edilmektedir. seçip yazışabilirsiniz.
Şifremi unuttum ?
Şifrenizi unuttuysanız, siteye girişteki şifremi hatırlat bölümünden alabilirsiniz.ya da canlı destek ten yardım isteyebilirsiniz.
Tablet veya cep telefonumdan canlı dersi nasıl izlerim ?
Canlı dersleri mobil cihazlar ve tabletten izlemeniz için google play mağazasından canlı ders programı olan clickmeeting online meetings yüklenmelidir. programı yükledikten sonra tarayıcınızdan canlı derse giriş yapmalısınız. ancak dahi ders olarak canlı dersleri bilgisayarınızda izlemenizi tavsiye ederiz.
Test çözmek için ne yapmam gerekiyor?
Anasayfadaki testçöz ikonunu tıkladıktan sonra açılan pencereleri sırayla takip ederek: 1-dersi seçin, 2-daha sonra alttaki konu listesinden soru sayılarını seçin. 3-en altta testi çözmek istiyorum butonuna basın.test soru tercihlerinize göre hazırlanmış olarak ekrana gelecektir.testi çözün ve bitirdiğinizde en alttaki testi bitir/ testi gönder butonunu tıklayın.
Üye olmak için havale - eft nasıl yaparım ?
Sitede yazılı ıban numaralarımıza yıllık üyelik olarak 79 tl havale ediniz. dikkat !! dekonta ad soyad- telefon - mail- il ilçe mutlaka belirtiniz. aksi halde iletişim bilgisi eksikliğinden dolayı size aktivasyon kodunu hemen iletmemiz mümkün olmamaktadır.
Üyelik ücreti ne kadar ?
Bir yıllık üyelik ücretimiz 79 tl. dir. bayilerimiz lokal kampanyalar kapsamında toplu olarak 45 tl. ye kadar satabilmeye yetkilidir.
Üyelik kartını nasıl temin ederim?
Üyelik kartını 3 şekilde temin edebilirsiniz: 1-kartı temsilcilerimiz okullarınıza bırakırlar. siz de öğretmenlerinizden temin edebilirsiniz eğer okulunuzda kart yok ise bizimle iletişime geçip okul ismini verirseniz biz de okulunuza uğrayabiliriz. 2- sitemizden kredi kartı ile ödeme yaparak aktivasyon numarası telefon veya mail ile size gönderilir.3-sitemiz iletişim bölümünde yazılı hesap numaralarımıza havale/eft yaptığınızda aktivasyon kodunuz size sms / mail yoluyla gönderilir. 4-kapıdan ödeme sistemiyle kargodan getirtebilirsiniz.
Videolar çalışmıyor açılmıyor ?
canlı ders ve eğitim videolarının düzgün çalışması için bilgisayarınızda google chrome ve adobe flash player son sürümü yüklü olmalıdır.videonun yüklenme ve oynaması internetinizin hızına bağlıdır. chrome tarayıcısını ( https://www.google.com/intl/tr/chrome/) adresinden ücretsiz indirebilirsiniz. yine çalışmazsa video yu birkaç dakika ilerden başlatınız.
Yaprak testlerde cevap anahtarı yok mu?
Yaprak testlerde cevap anahtarları seçtiğiniz testlerin en altında toplu olarak bulunmaktadır.

Tüm hakları saklıdır.

Copyright © 2014 Dahi Ders Dijital Eğitim Platformu ®

Sitemizi en iyi Google Chrome tarayıcısı ile 1280x720+ çözünürlükte görüntüleyebilirsiniz.

delifabrika - eskişehir web tasarım - mobil uygulama

BAYİLİK BAŞVURU FORMU

Özgeçmişinizi info@dahiders.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

İletişim Numaraları : 0 (532) 355 47 36 - 0 (505) 477 70 46

BİZE ULAŞIN

Dahiders'e yeni üyelik başvurusu veya diğer talep ve önerileriniz için formu tam olarak doldurup bize iletiniz.

İletişim Numaraları : 0 (532) 355 47 36 - 0 (505) 477 70 46